Wiadomości

Spotkanie Zełenskiego z Baerbock zostało odwołane z powodu odmowy wsparcia Kijowa przez Berlin?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spotkanie minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleny Baerbock z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim zostało odwołane z powodu odmowy udzielenia Kijowowi pomocy wojskowej przez stronę niemiecką – twierdzi CNN.

Odwołano spotkanie minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim, oficjalnym powodem był błąd w harmonogramie. Najwyraźniej jednak – jak twierdzi CNN – spotkanie „nie odbyło się, ponieważ niemiecki minister spraw zagranicznych uchylił się od określenia się, czy Niemcy zrezygnują z gazociągu Nord Stream-2 w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę”.

CNN dodaje, powołując się na swoje źródła, że spotkanie zostało odwołane z powodu „odmowy przez Niemcy udzielenia Kijowowi jakiejkolwiek pomocy wojskowej bezpośrednio lub pośrednio”.

Tymczasem kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w wywiadzie dla CNN, że nic nie wie o odmowie Zełenskiego spotkania się z Baerbock.

„Ona jest tam (w Kijowie – przyp. red.). Wysłałem ją tam. Pojedzie na linię frontu, oceni sytuację” – dodał.

Scholz powiedział również, że Niemcy współpracują z sojusznikami USA, NATO i UE, aby wzmocnić konkretne kroki, które podejmą razem w przypadku rosyjskiej inwazji.

„Bardzo aktywnie wspólnie pracujemy, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi oraz z naszymi sojusznikami z NATO i Unii Europejskiej, aby wypracować konkretne działania, konkretne działania, które podejmiemy w przypadku inwazji wojskowej na Ukrainę. będziemy działać. absolutnie razem. (…) I do tego się przygotowujemy. I będzie wiele sankcji, które bardzo zaszkodzą Rosji” – powiedział Scholz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!