Wiadomości

Sportowiec ma zostać wyrzucony z reprezentacji za “homofobiczny wpis”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Klub New South Wales Waratahs rozwiąże kontrakt z Israelem Folau, a australijska federacja rugby zapowiedziała usunięcie go z reprezentacji kraju. To konsekwencja opublikowania w sieci przez 30-letniego zawodnika „homofobicznego mema”.

Mem zamieszczony w mediach społecznościowych przez Folau głosił, że homoseksualne osoby pójdą do piekła, jeśli nie okażą skruchy.

– Wielokrotnie wcześniej wyjaśnialiśmy oficjalnie Israelowi przepis, zgodnie z którym wszelkie wpisy publikowane w mediach społecznościowych w jakikolwiek sposób są lekceważące wobec innych osób ze względu na ich orientację seksualną będą skutkowały działaniami dyscyplinarnymi. Wobec braku istotnych okoliczności łagodzących mamy zamiar wypowiedzieć umowę – zaznaczyła Raelene Castle, dyrektor wykonawcza zarówno Waratahs, jak i australijskiej federacji.

Folau, który w przeszłości grał w futbol australijski, jest wyznawcą chrześcijańskiego fundamentalizmu. Podobne wpisy publikował już w przeszłości, ale mimo to w lutym australijska federacja przedłużyła z nim umowę do 2022 r.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!