Wiadomości

Nie będzie aresztu dla Rafalali, bo według sądu… może źle wpłynąć na jego psychikę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd odrzucił wniosek o areszt wobec transseksualisty Rafalali, oskarżonego o kradzież i pobicie mężczyzny, któremu miał świadczyć usługi seksualne. Jak informuje „Magazyn śledczy Anity Gargas”, sędzia Grzegorz Danilewicz uznał, że Rafalala „jest w trakcie kuracji farmakologicznej i pobyt w areszcie może źle wpłynąć na jego psychikę”.

Rafał Z. – Rafalala – został zatrzymany w Sopocie za rozbój połączony z groźbą użycia broni. Miał razem z inną osobą kopać i okraść mężczyznę. W tej sprawie gdańska prokuratura postawiła Rafałowi Z. i jeszcze jednej osobie zarzuty dokonania rozboju. Oskarżeni nie przyznali się jednak do zarzucanych im czynów.

– Pokrzywdzony był szarpany i kopany, grożono mu także użyciem broni, przy czym miał on wiedzę, że była to atrapa broni. Odebrano mu portfel. Mężczyzna wybiegł z mieszkania i powiadomił policję, która zatrzymała dwie osoby – powiedziała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Gdańska prokuratura złożyła w sprawie wniosek do sądu o aresztowanie. Jak poinformował „Magazyn śledczy Anity Gargas”, sąd odrzucił jednak wniosek śledczych i zadecydował, że Rafalala nie trafi do aresztu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!