Wiadomości

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ma nowego prezesa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mikołaj Wild, były wiceminister infrastruktury i były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego został prezesem spółki CPK. Rozpoczęcie prac związanych z budową nowego lotniska centralnego dla Polski w 2023 roku, a także stworzenie ram prawnych i finansowych do dobrowolnego wykupu gruntów pod inwestycję – to priorytety nowego prezesa spółki.

W okresie od od 9 maja 2017 r. do 28 listopada br. Wild był pełnomocnikiem rządu ds. CPK. W maju br. zgodnie z ustawy o CPK, został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. 28 listopada rada nadzorcza oddelegowała go do czasowego wykonywania czynności prezesa CPK.

– Priorytetem jest dla nas rozpoczęcie prac budowlanych w 2023 r., a jednocześnie brak kompromisów w zakresie jakości prac oraz traktowania fair mieszkańców terenu inwestycji – powiedział Wild.

Przypomniał, że w połowie 2020 roku do CPK ma dołączyć międzynarodowy doradca strategiczny, który „wesprze spółkę w realizowaniu celów”.

– Kolejnym priorytetem jest dla nas rozpoczęcie dobrowolnego wykupu gruntów. Chodzi o dla zakupu nieruchomości od osób, które sobie tego życzą. Konkretne rozwiązania będziemy oczywiście konsultowali z mieszkańcami – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!