Jan Śpiewak usłyszał wyrok za zniesławienie Dariusza Mateckiego
Wiadomości

Śpiewak: Prezydent rozpatrzy mój wniosek o ułaskawienie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Zostałem wczoraj zaproszony przez Prezydenta na rozmowę. Szanuję urząd Prezydenta, przyjąłem zaproszenie i podziękowałem za zainteresowanie moją sprawą” – napisał na Facebooku Jan Śpiewak.

„Prezydent powiedział, że rozpatrzy mój wniosek o ułaskawienie. Równocześnie będę składał wnioski do Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratura Generalnego o złożenie kasacji do Sądu Najwyższego w mojej sprawie. Wykorzystam każdą legalną drogę, żeby zdjąć piętno przestępcy” – poinformował.

„Robię to dla siebie, ale też dla wszystkich, którzy walczą o sprawiedliwość i nie mogą liczyć na takie wsparcie jakie ja otrzymuje. Ten wyrok był sygnałem, że ofiary reprywatyzacji nie mogą liczyć na sprawiedliwość” – dodał.

Śpiewak zaznaczył przy tym, że nie jest „zwolennikiem zmian i sposobu ich wprowadzani przez PiS”, choć uważa, że “reforma sadownictwa jest potrzebna”.

„Trzeba zmienić system a nie tylko ludzi. Sądy muszą zostać zdemokratyzowane. Rozumiem, że koincydencja tych wydarzeń jest nieszczęśliwa. Nie ja jednak wpadłem na pomysł skazania mnie i utajnienia uzasadnienia wyroku” – tłumaczył.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!