Polska Sports

Spektakularne zwycięstwo Kamila Stocha podczas drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz pierwszy w historii Polak wygrał noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen. Kamil Stoch triumfował w drugich zawodach 66. Turnieju Czterech Skoczni i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął lider Pucharu Świata Niemiec Richard Freitag, a trzecie Norweg Anders Fannemel.

Fantastyczny konkurs na otwarcie 66. Turnieju Czterech Skoczni! Kamil Stoch wygrał na skoczni w Oberstdorfie, a trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Choć Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii, to w końcówce drugiej zerwał się wiatr. Polak i sensacyjny wicelider na półmetku – Tilen Bartol – czekali na możliwość oddania próby blisko dziesięć minut! Słoweniec uzyskał 133,5 metra i ostatecznie zajął piątą lokatę. Mistrz olimpijski pokazał natomiast wielką klasę. Wytrzymał i triumfował po pięknym skoku.

Stoch jest pierwszym polskim skoczkiem narciarskim, który wygrał dwa pierwsze konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej tej imprezy.

To pierwsze zwycięstwo Polaka na tym obiekcie. Stoch awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Źródło: tvp.info