Wiadomości

Sondaż: Zjednoczony blok opozycji wygrałby wybory z ogromną przewagą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszego badania pracowni ocial Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica utrzymuje bardzo wysoki poziom poparcia społecznego. Traci Koalicja Obywatelska. Zyskują – choć tylko po punkcie procentowym – trzy mniejsze ugrupowania. Polskie Stronnictwo Ludowe nadal wyraźnie poniżej progu.

W badaniu chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość (Zjednoczoną Prawicę) zadeklarowało 38 proc. respondentów. To dokładnie taki sam wynik jak w zeszłotygodniowej fali naszych badań. Na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 25 proc. badanych; to o 3 punkty procentowe mniej niż tydzień temu. 12 proc. badanych wskazało na Polskę 2050 Szymona Hołowni; oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy. W górę – również o 1 punkt – Konfederacja, na którą chce oddać głos 10 proc. respondentów. Lewicę popiera 8 proc. badanych – wzrost o 1 punkt. Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego bez zmian – 3 proc. Również Kukiz‘15 zachowuje swoje poparcie – 2 proc. Porozumienie może liczyć na 1 proc. głosów; poprzednio było to 0 proc.

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziła również badanie, w którym opozycja wywodząca się z III RP wystąpiła jako jedna lista wyborcza. Taki blok – złożony z Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy oraz PSL – mógłby liczyć na 47 proc. głosów, i wyraźnie wygrałby ze Zjednoczoną Prawicą.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!