Wiadomości

Sondaż Wirtualnej Polski: Rośnie poparcie dla PiS, sześć ugrupowań w Sejmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nowym badaniu United Surveys dla Wirtualnej Polski partia Jarosława Kaczyńskiego jest zdecydowanym liderem, dalej znalazła się Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni. Zwiększył się dystans między PiS a opozycją.

Na pytanie: “Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?”, aż 34,4 proc. wskazało na Prawo i Sprawiedliwość (wzrost o 2,1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania).

Na drugim miejscu na podium znalazła się Koalicja Obywatelska – 27,1 proc. poparcia (wzrost o 0,1 pkt proc.), a na trzecim Polska 2050, która może liczyć na poparcie 9,7 proc. badanych (wzrost o 0,4 pkt proc.). Dalej znalazły się: Lewica – 8,4 proc. poparcia (wzrost o 0,4 pkt proc.), Konfederacja – 6,5 proc. poparcia (spadek o 0,4 pkt proc.) i PSL-Koalicja Polska – 6,2 proc. poparcia (wzrost o 0,3 pkt proc.). Poniżej progu wyborczego znalazła się Agrounia, z poparciem w wysokości 0,2 proc., a 7,6 proc. badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!