Wiadomości

Sondaż Social Changes: Zyskuje Polska2050, która powraca na podium

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom poparcia, choć w porównaniu z poprzednim badaniem notuje dwupunktową stratę. Lekki spadek notuje również Koalicja Obywatelska. Zyskuje Polska2050, która powraca na podium.

W badaniu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. badanych, co oznacza spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą naszych badań. Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 27 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Polska 2050 zyskuje 2 punkty procentowe i może liczyć na poparcie 10 proc. badanych.

1 punkt zyskuje Konfederacja, na którą wskazało 9 proc. badanych. Lewica bez zmian, z poparciem 8 proc. badanych. Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 4 proc. badanych – bez zmian. Również Kukiz‘15 utrzymał swoje poparcie – 2 proc. Porozumienie także bez zmian – 1 proc.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!