Wiadomości

Sondaż poparcia dla partii politycznych: Zaskakujący wynik koalicji Polski 2050 i PSL

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowsze badanie poparcia dla partii politycznych, zrealizowane przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, przynosi dobre wieści dwom największym siłom politycznym. Zyskuje zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Koalicja Obywatelska.

W badaniu Zjednoczona Prawica zyskuje 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniej fali naszych badań i może liczyć na 39 proc. poparcia. Również 1 punkt zyskuje Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 29 proc. badanych. Na podium także Konfederacja, z poparciem 9 proc. badanych – bez zmian. Na Lewicę wskazało 7 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Polska 2050 zachowuje swoje poparcie – 7 proc. 1 punkt traci Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 6 proc. respondentów. Porozumienie może liczyć na 1 proc. poparcia – wzrost o 1 punkt. Kukiz‘15 traci 1 punkt, i notuje zerowe poparcie.

Pracownia Social Changes zbadała również rozkład poparcia w przypadku, gdyby PSL i Polska2050 walczyły o głosy wyborców z jednej listy. W takim wypadku „Trzecia Droga” – bo tak ma się nazywać nowy wspólny komitet wyborczy – notuje 11 proc. poparcia, a więc o 2 punkty mniej niż zsumowane poparcie dla PSL i Polski 2050.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!