Wiadomości

Sondaż: Ponad połowa Polaków nie zamierza zmieniać zużycia energii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed nadchodzącą zimą rosną obawy o kryzys energetyczny w Europie, niektóre rządy martwią się, że utrzymanie zużycia na tym samym poziomie co w poprzednich latach może nie być możliwe. Tymczasem ponad połowa Polaków nie zamierza w najbliższym czasie zmieniać zużycia energii w swoim domu lub mieszkaniu – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i “Dziennika Gazety Prawnej”.

United Surveys zapytało Polaków, czy sami z siebie zamierzają zmienić dotychczasowe nawyki. Okazuje się, że sporo ponad połowa – 60,6 proc. – nie zamierza zmieniać zużycia energii w swoich gospodarstwach domowych. Zmniejszyć zamierza jednak 37,3 proc. 0,7 proc. natomiast zamierza wręcz zwiększać. 1,4 proc. nie było w stanie odpowiedzieć na pytanie.

Sondażownia skupiła się także na tym, jakie kroki zamierzają podjąć ci, którzy planują zmniejszyć zużycie energii w domu. 21,8 proc. deklaruje, że zmniejszy temperaturę w mieszkaniach w okresie grzewczym, a 52,6 proc. – że będzie pilnować, by gasić niepotrzebne oświetlenie. 11,4 proc. badanych chce ograniczyć korzystanie z urządzeń elektrycznych, 4,5 proc. zmienić źródło ogrzewania, a 2,4 proc. zamierza wyremontować i docieplić swoje lokum. 0,8 proc. badanych deklaruje kupowanie bardziej energooszczędnych urządzeń. 1,9 proc. zamierza podjąć inne kroki, a 4,6 proc. nie wie, co zrobi.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!