Wiadomości

Sondaż: Kto jest bliżej utrzymania – bądź zdobycia – władzy?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Największa grupa respondentów wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Do wyborów parlamentarnych pozostało zaledwie siedem miesięcy. Kampania wyborcza wyraźnie nabiera tempa. Kto dziś jest bliżej sukcesu, czyli utrzymania bądź zdobycia władzy?

Jak wynika z badania pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, 35 proc. badanych uważa, że obecnie większe szanse na wygranie wyborów parlamentarnych i rządzenie w Polsce ma Prawo i Sprawiedliwość i jego sojusznicy. W opinii 25 proc. respondentów, bliżej władzy jest dziś Koalicja Obywatelska oraz jej sojusznicy. Największa grupa respondentów – aż 40 proc. – wybrała odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie potwierdza więc, że ogół wyborów nie ma jednoznacznej opinii na temat wyniku jesiennych wyborów, jednak Prawo i Sprawiedliwość jest w lepszej sytuacji niż konkurencja. Zwraca uwagę fakt, że aż 93 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości wierzy w sukces swojej partii. Wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej wskaźnik ten jest wyraźnie niższy, i wynosi 68 proc. Wyborcy prawicy mocniej wierzą więc w sukces swojego ugrupowania niż wyborcy opozycji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!