Wiadomości

Sondaż: Komu ufają Polacy? Czy ufają Tuskowi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Rafał Trzaskowski – jak wynika z najnowszego sondażu właśnie tym politykom ufają Polacy. Z kolei Donald Tusk notuje w tym miesiącu największy wzrost nieufności.

Którym politykom ufają Polacy? Sprawę zbadała agencja IBRiS na zlecenie Onetu. Z sondażu wynika, że liderem jest prezydent Andrzej Duda – ufa mu 42,7 proc. respondentów (wzrost o 2,2 pkt proc. w porównaniu z badaniami z czerwca). Za nim znajduje się premier Mateusz Morawiecki, któremu 40,3 proc. Polaków (spadek o 0,2 pkt proc.) oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, którego wskazało 38,9 proc. ankietowanych(spadek o 1,7 pkt proc.). Tym samym Trzaskowski traci dotychczasową pozycję lidera rankingu.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Władysław Kosiniak-Kamysz (37,0 proc.), Szymon Hołownia (36,8 proc.), Jarosław Kaczyński (34,5 proc.), Donald Tusk (31,3 proc.) Adam Niedzielski (28,2 proc.) Daniel Obajtek (25 proc.), Tomasz Grodzki (24,4 proc) oraz Elżbieta Witek (24,4 proc.).

W sondażu pytano też o brak zaufania względem konkretnych polityków. Tutaj na czoło zestawienia wysuwa się minister Zbigniew Ziobro z wynikiem 62,9 proc. (mniej o 5,8 proc. niż w czerwcu). Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Jarosław Gowin z 58,6 proc., a na trzecim jest Donald Tusk, wobec którego nieufność zadeklarowało 58,2 proc. badanych.

Jak zauważa Onet, jeżeli porówna się deklaracje zaufania z deklaracjami nieufności to jedynym politykiem z pozytywnym wynikiem jest Władysław Kosiniak-Kamysz (+11,2 proc.). Drugie miejsce zajmuje Andrzej Duda (ale już z ujemnym wynikiem -5,2 proc.), a na ostatnim miejscu podium jest Rafał Trzaskowski (-5,3 proc.).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!