Wiadomości

Sondaż Kantar: Konfederacja przed Lewicą i PSL

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według najnowszego sondażu pracowni Kantar, gdyby wybory parlamentarne odbyły się 8 czerwca, trzecim ugrupowaniem w Polsce stałaby się Konfederacja. Uzyskałaby 11,2 procent poparcia.

O wynikach sondażu informuje grupa badawcza EuropeElects, która analizuje dane polityczne dla całej Unii Europejskiej i jej poszczególnych krajów członkowskich. W najnowszym badaniu, które przytacza zwycięzcą wyborów parlamentarnych byłby PiS z poparciem na poziomie 40,4 procent. Ugrupowanie od ostatniego, majowego sondażu zyskało 1 punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazłaby się PO z przystawkami uzyskująca 32,5 procent. To oznacza wzrost poparcia o 3 punkty procentowe.

Trzecim najsilniejszym ugrupowaniem zostałaby Konfederacja z wynikiem 11,2 procent. EuropeElects nie podaje o ile od maja w ich badaniach wzrosło poparcie dla tego ugrupowania.

Na czwartym miejscu znalazłaby się Lewica Razem, która straciła 3 punkty procentowe i ma teraz tylko 9 procent poparcia. Na piątym z wynikiem 5,6 procent uplasowałoby się PSL z Kukizem.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!