Wiadomości

Prezydent Oświęcimia zakazał marszu w 80. w rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

14 czerwca obchodzimy okrągłą 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków do obozu Auschwitz. Roty Niepodległości organizują społeczne obchody. Prezydent Oświęcimia dziś zakazał organizacji wydarzenia. Roty szykują odwołanie.

Prezydent Miasta Oświęcim wydał dzisiaj zakaz organizacji zgromadzenia publicznego, które planowane jest 14 czerwca. Zgłosił je 7 czerwca Mariusz Piotrowski z Rot Niepodległości. Obok celu, którym jest upamiętnienie 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, wskazał także trasę przemarszu ulicami: Dworcową i Obozową. Podał, że przewidziana liczba uczestników wyniesie około 150 osób. Poinformował również, że nie przewiduje się zagrożeń, a w przemarszu ze strony organizatora weźmie udział około 15 osób w służbie porządkowej. W trakcie trwania zgromadzenia będzie używane nagłośnienie i banery informacyjne.

O zakazie poinformował prezes Rot Niepodległości na Twitterze: „Właśnie dostałem inf, że prezydent Oświęcimia zakazał przemarszu w 80. rocznicę pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, który jako Roty planujemy w tę niedzielę. Absolutny skandal! Czy to polityczny nakaz, aby nie mówić prawdy, że ten obóz powstał dla Polaków?”

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!