Wiadomości

Sondaż: Jak Polacy postrzegają sytuację na granicy z Białorusią?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przytłaczająca większość badanych przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” uważa, że działania reżimu Łukaszenki to element wojny hybrydowej.

Z badań przeprowadzonych przez IBRiS dla „Rz” wynika, że 55,4 proc. ankietowanych zdecydowanie zgadza się ze stwierdzeniem, że kryzys na polsko-białoruskiej granicy jest elementem wojny hybrydowej, którą prowadzi białoruski dyktator. Dodatkowo 30,5 proc. raczej zgadza się z taką opinią.

Z badań IBRiS wynika, że aż 98 proc. wyborców Andrzeja Dudy jest przekonanych, iż na wschodzie kraju obserwujemy wojnę hybrydową, tak twierdzi też 97 proc. zwolenników PiS/ZP. Podobnie myślą wyborcy Szymona Hołowni (98 proc.) i Roberta Biedronia (96 proc.). Kilka procent mniej badanych zwolenników Rafała Trzaskowskiego opisuje w taki sposób sytuację na granicy (85 proc.). Zdecydowanie jednak odstają zwolennicy Konfederacji (76 proc.) oraz Krzysztofa Bosaka (53 proc.).

Ponad połowa (55,3 proc.) ankietowanych uważa, że budowa solidnego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej jest rozwiązaniem kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy. Przeciwne zdanie ma 38,6 proc. badanych. Pozostali nie mają zdania w tej kwestii.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!