Wiadomości

Sondaż IBRiS dla RMF FM i “DGP”: Trzaskowski wygrywa II turę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rafał Trzaskowski wygrywa z Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów prezydenckich, ale różnica jest minimalna – tak wynika z sondażu United Survey, czyli Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej. Badanie zostało przeprowadzone w ostatni piątek i dotyczy wyborów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Pierwsza tura to dominacja Andrzeja Dudy. 41,5 procent wobec 28,3 dla Rafała Trzaskowskiego. W porównaniu z badaniem z końca maja, Trzaskowski nieznacznie poprawił swoje notowania (27 proc. poparcia w ostatnim badaniu).

W najnowszym sondażu kolejne miejsca – raczej bez szans na drugą turę – zajmują: Szymon Hołownia (8,6 procent), Władysław Kosiniak Kamysz (8 procent), Krzysztof Bosak (5,4 proc.), Robert Biedroń (2,2 proc.).

Ankietowanych zapytano także na kogo oddaliby swój głos, jeśli – zgodnie z sondażami – w II turze znaleźliby się Trzaskowski i Duda. W badaniu United Surveys dla “DGP” nieznacznie wygrywa Trzaskowski – 46,9 proc. głosów, a Duda zuzyskuje 45,8 proc. głosów.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!