Wiadomości

Biura podróży ruszają z ofertą zagraniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

TUI od 1 lipca, a Rainbow i Itaka od 3 lipca zaoferują wycieczki do wybranych krajów. Oferta będzie skromniejsza – pisze „Puls Biznesu”.

„1 lipca startujemy z Majorką i Kretą. Dzień później zaczniemy loty do Bułgarii i Chorwacji. Wybraliśmy te kraje, bo cieszą się największym zainteresowaniem. Od połowy lipca dodamy Portugalię i Albanię. Mam nadzieję, że szybko ruszy Turcja, ale na razie czekamy na przepisy” – mówi Marcin Dymnicki, szef TUI Poland, biura, które w ubiegłym roku miało ponad 980 tys. klientów.

Rainbow, który miał ich ponad 500 tys., i jest trzeci pod tym względem w Polsce, ruszy od 3 lipca.

„Pierwsze będą loty na Zakintos, gdzie mamy własne hotele. Pełną parą będziemy działać od 10 lipca, gdy zaoferujemy niemal całą Grecję, z niewielkimi wyjątkami, a także Chorwację, Hiszpanię z Wyspami Kanaryjskimi, włoskie Sardynię i Sycylię, a także Cypr i Bułgarię. Latamy wszędzie, gdzie się da, czekając na rządowe regulacje” – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes giełdowego Rainbowa.

Jak pisze „Puls Biznesu”, w tym tygodniu biuro poinformuje, które kierunki otworzy od pierwszego lipca.

Zgodnie z ustaleniami gazety, Itaka, która w 2019 r. miała 890 tys. klientów, również wystartuje 3 lipca.

„Na start planujemy Bułgarię i Grecję. Oba kraje miały niską liczbę zakażeń i są w fazie wygaszania epidemii. Decydującym czynnikiem jest bezpieczeństwo turystów. Pozostałe to popularność wśród polskich turystów, bardzo dobre ceny i oferta: od hoteli ekonomicznych po luksusowe” – mówił Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

/Puls Biznesu, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!