Wiadomości

Sondaż IBRiS dla Onetu: PiS i KO zyskują

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory odbywały się dziś, zwyciężyłaby Zjednoczona Prawica, jednak KO jest tuż za nią. Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery formacje – wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Onet w dniach 11-13 października.

Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Onet w dniach 11-13 października, PiS i Solidarna Polska mogą liczyć na 32,7 proc. poparcia. To o 1,1 pkt proc. więcej niż wbadaniu przeprowadzonym we wrześniu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27,4 proc. To oznacza, że KO także odrabia stratę z ostatniego sondażu (+ 1,3 pkt proc.). Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Chęć głosowania na tę partię wyraziło 11,3 proc. ankietowanych, co oznacza spadek poparcia o 2,1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Dalsze miejsca należą do Lewicy (8,4 proc.), PSL-Koalicji Polskiej (5,6 proc.) oraz Konfederacji (5,6 proc.). W porównaniu z poprzednim badaniem wzrosła liczba ankietowanych, którzy pozostają niezdecydowani. Obecnie to 9 proc. respondentów.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!