Wiadomości

Sondaż dla RMF FM: Koalicja Obywatelska przed Hołownią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica, na którą chce zagłosować 29 proc. Polaków. Drugi wynik przypadłby Koalicji Obywatelskiej – wynika z sondażu wyborczego “Puls Opinii” zrealizowanego przez agencję Opinia24 dla RMF FM.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższych dniach to gotowość udziału w nich zadeklarowało 81 proc. respondentów, w tym 66 proc. stwierdziło, że na pewno zagłosuje.

Największe poparcie w sondażu notuje Zjednoczona Prawica, na którą chciałoby zagłosować 29 proc. badanych. Takie samo poparcie rządząca koalicja notowała w marcowym badaniu Opinii24.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23 proc. Badanie zostało przeprowadzone w pierwszych dniach po powrocie Donalda Tuska do Platformy Obywatelskiej, na razie więc trudno powiedzieć, jaki wpływ na notowania może mieć były premier.

Trzecie miejsce w sondażu zanotował ruch Polska 2050 Szymona Hołowni (17 proc.). W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja (10 proc.) oraz Lewica (8 proc.). Poza Sejmem byłoby Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.) oraz Kukiz’15 (1 proc.). 8 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować.

Sondaż został zrealizowany w dniach 2-5 lipca 2021 roku techniką wywiadu telefonicznego CATI na losowej, ogólnopolskiej próbie 1000 osób.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!