Europa Sports Świat Wiadomości

Mecz finałowy będzie dostępny tylko dla VIPów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com fani drużyn biorących udział w finałowych rozgrywkach Euro 2020, którzy na co dzień nie mieszkają w Anglii, nie obejrzą z trybun meczów swoich reprezentacji na Wembley. Wyjątek stanowi grupa VIPów UEFA. Dla nich problem COVID-19 nie istnieje, bo obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy uprzywilejowanych.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że na Euro 2020 czekaliśmy o rok dłużej, niż było to w pierwotnych planach. Jednak, gdyż już jest ono organizowane to odbywa się na kontrowersyjnych zasadach polegających na organizacji meczy w całej Europie. Kolejnym powodem do niepokoju jest fakt, że w każdym z państw istnieją odrębne regulacje covidowe. Właśnie z tego powodu, kibice spoza Anglii nie zobaczą meczu finałowego swojej reprezentacji.

Aktualne regulacje dla podróżujących do Wielkiej Brytanii mówią jasno: po przyjeździe trzeba odbyć dziesięciodniową kwarantannę, dopiero po tym okresie możesz opuścić miejsce, w którym przebywasz. Nie jest to żadne novum; restrykcje związane z pandemią COVID-19 są normą na całym świecie. Problem w tym, że w przypadku Euro 2020 nie będą one dotyczyły VIP-ów.

“The Times” podał, że około 2500 urzędników federacji, sponsorów, polityków oraz ludzi z szeroko pojętej elity będzie mogło obejrzeć oba półfinały i finał turnieju na Wembley bez odbywania kwarantanny po przyjeździe do Londynu. Był to warunek UEFA, aby stolica pozostała gospodarzem najważniejszych meczów ME. Brytyjski rząd nie chciał się zgodzić, więc Aleksander Ceferin i spółka zagrozili, że wszystkie spotkania przeniesie do Budapesztu, gdzie nie ma podobnych restrykcji.

Winić za decyzję należy UEFA, której propozycja jawnie odbiega od wszystkich standardów zdrowotnych i etycznych. Największe powody do oburzenia mogą mieć kibice Danii, Hiszpanii i Włoch. Kibice nie zobaczą meczu na żywo. Mowa o tych, którzy dopiero chcieliby tam pojechać. Oni na pewno nie będą mieli już takiej szansy.

Co wolno wojewodzie…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!