Wiadomości

Sondaż dla RMF FM i “DGP”: Duży wzrost chętnych do zaszczepienia się przeciw Covid-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bardzo duży wzrost osób deklarujących, że chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19 – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. W porównaniu z badaniem z listopada, liczba chętnych wzrosła o 25 pkt proc.

W najnowszym badaniu 47,9 proc. Polaków zadeklarowało, że zdecydowanie zaszczepi się przeciwko Covid-19. Odpowiedź „raczej tak” wybrało 19,7 proc. wybrało 19,7 proc.

To zdecydowany skok liczby chętnych. W listopadowym badaniu zdecydowanie zaszczepić się chciało jedynie 15,9 proc. ankietowanych. Nieco mniej zachęconych było 26,7 proc.

Jak wynika ze styczniowego sondażu zdecydowanie nie chce zaszczepić się 15,1 proc. ankietowanych. 13 proc. badanych wybrało z kolei odpowiedź „raczej nie”.

4,2 proc. jest niezdecydowanych.

Najwięcej chętnych do szczepienia jest wśród osób powyżej 50. roku życia. Tam ponad 70 proc. ankietowanych deklaruje, że chce się zaszczepić.

Niechętnych wobec szczepienia przeciwko Covid-19 najwięcej jest wśród osób między 18. a 39. rokiem życia. Ponad 40 proc. z nich nie chce się szczepić.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony metodą CATI 9 stycznia na próbie 1000 osób.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!