Wiadomości

Sondaż dla “Faktów” TVN: Jak Polacy oceniają działania rządu na granicy z Białorusią?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z sondażu przeprowadzonym na zlecenie “Faktów” TVN przez Kantar wynika, że większość Polaków pozytywnie ocenia działania rządu na granicy z Białorusią.

Respondenci zostali zapytani o to, jak oceniają środki zastosowane przez rząd, w tym wprowadzenie stanu wyjątkowego, na pograniczu polsko-białoruskim. Działania polskich władz pozytywnie odbiera 54 proc. ankietowanych. 27 proc. uczestników badania zaznaczyło odpowiedź “zdecydowanie dobrze”, tyle samo procent zaznaczyło “raczej dobrze”. Działania rządu “raczej źle” ocenia 19 proc., a “zdecydowanie źle” 17 proc. respondentów. 10 proc. ankietowanych zaznaczyło odpowiedź “nie wiem/trudno powiedzieć”.

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej; zgodnie z regulacją na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Szacowany koszt planowanej inwestycji to 1 mld 615 mln zł.

Za przyjęciem ustawy głosowało 274 posłów, 174 było przeciw (przede wszystkim posłowie KO, Lewicy i Polski 2050), a jeden wstrzymał się od głosu.

Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!