Wiadomości

Sondaż: Czy dostaniemy pieniądze z KPO?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polacy są raczej sceptycznie co do tego, czy Unia Europejska wypłaci naszemu krajowi pieniądze związane z Krajowym Planem Odbudowy – tak wynika z badania pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Wypłaty pieniędzy – które mają służyć odbudowie gospodarki europejskiej po pandemii Covid – spodziewa się 27 proc. respondentów. 41 proc. sądzi, że nie dostaniemy tych pieniędzy. Opcję „trudno powiedzieć” wybrało 32 proc. badanych.

Co ciekawe, największymi optymistami są wyborcy Zjednoczonej Prawicy; aż 49 proc. sądzi, że dostaniemy należne nam pieniądze, obecnie blokowane pod sztucznymi pretekstami. Z kolei aż 53 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej sądzi, że Polska pieniędzy nie dostanie.

“Kto ma rację? Pesymiści czy optymiści? Patrząc na zacietrzewienie polityczne i ideologiczne Komisji Europejskiej, która nawet w warunkach wojny na Wschodzie mocno atakuje Polskę, trudno spodziewać się wypłaty pieniędzy z KPO. Trzeba jednak przypominać: te pieniądze Polsce po prostu się należą, a Komisja Europejska powinna dotrzymać umowy zawartej z naszym rządem” – podsumowuje portal wpolityce.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!