Wiadomości

„Solidarność” wyprosiła dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i TVN z konferencji w sali BHP w Gdańsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek 8 listopada w historycznej sali BHP stoczni Gdańskiej rozpoczęła się konferencja „Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”. Z organizowanego przez „Solidarność” wydarzenia zostali wyproszeni dziennikarze „Gazety Wyborczej” i TVN24 – informuje Wprost.

Jak poinformowała trójmiejska „Gazeta Wyborcza”, na początku tygodnia jej dziennikarze dostali maila zapraszającego na konferencję. W czwartek dostali jednak kolejnego maila, w którym zostali z konferencji wyproszeni.

„Zgodnie z decyzją organizatorów informuję, że Państwa redakcje nie otrzymały zgody na udział w Konferencji organizowanej przez MCBnFS i NSZZ „Solidarność”” – miał napisać w mailu adresowanym do „Gazety Wyborczej” i telewizji TVN rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski.

Mimo to na konferencji w sali BHP dziennikarze „Gazety Wyborczej” i TVN się pojawili. Szybko zostali jednak wyproszeni. O wyrzuceniu swojego dziennikarza poinformowała trójmiejska „GW”, a o wyproszeniu reporterki TVN24 poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski Sebastian Łupak, zamieszczając na swoim Facebooku ilustrujące incydent zdjęcie.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!