Wiadomości

“Solidarna Polska” znika z politycznej mapy Polski. Co w zamian?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił portal wPolityce.pl, Solidarna Polska zmienia nazwę na Suwerenna Polska.

Politycy SP podkreślają, że ugrupowanie było tworzone w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, wysokiej przestępczości (przede wszystkim VAT-owakiej), złej redystrybucji środków, tylko dla konkretnych grup interesów. Stąd podkreślenie konieczności walki o Solidarną Polskę.

– Polskę po 1: bardziej solidarną z ofiarami przestępstw i słabszymi. I to się w dużej mierze udało. Dzięki naszej pracy zanotowano spadek przestępczości, wzrost poczucia bezpieczeństwa — podkreślają przedstawiciele Solidarnej Polski. – Po 2 – chcieliśmy Polskę bardziej solidarną ekonomicznie; z 500 plus, wyprawkami szkolnymi – tu z kolei trzeba oddać większe zasługi dla koalicjanta z PiS. Wspieraliśmy te wysiłki oraz likwidację opodatkowania emerytur i rent, a także dynamiczny wzrost płacy minimalnej — zaznaczają.

Politycy Solidarnej Polski zwracają uwagę, że dotychczasowy okres działalności partii dobiegł końca. – Ten etap uważamy ze udany (choć nie zawsze i wszędzie udało się wszystko, szczególnie nasze reformy sądów zostały zatrzymane vetami i poprzez nieuprawnioną ingerencje UE). Jednak teraz najważniejsze zadanie, jakie przed Polską stoi – głęboko w to wierzymy, to obrona suwerenności — czytamy w uzasadnieniu, do którego dotarł portal wPolityce.pl.

– Suwerenność to wolność Polaków do wyboru swojej reprezentacji i ich programu, czyli obrona demokracji i prawdziwej praworządności — podkreślają politycy Solidarnej Polski, których zdaniem właśnie ta wartośc jest dziś zagrożona.

– Wszystkie zmiany w UE plus nowy Traktat zabierają Polsce suwerenne uprawnienia . Nowy rozwiązania ustrojowe zawierają rozwiązania przekazujące Brukseli jako pośrednikowi Niemiec prawo do prowadzenia polityki zagranicznej, fiskalnej, podatkowej, energetycznej, edukacyjnej- moralnej, środowiskowej, kulturalnej, bezpieczeństwa czy obronnej – zabierając je Polsce wraz z prawem Veta w tych sprawach. Dokonanie tego sprawi, że suwerenność stanie się iluzoryczna a Polska zdolność do samodzielnego decydowania o sobie zostanie oddana zewnętrznym siłom — czytamy.

– Dlatego tworzymy nową partie – Suwerenną Polskę. Bo dziś obrona suwerenności to naszej najważniejsze zadanie! — podkreślają przedstawiciele już nie Solidarnej, ale Suwerennej Polski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!