Wiadomości

Gangsterzy ze Szwecji, którzy zastrzelili 12-letnią Polkę, usłyszeli wyrok

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

12-letnia Adriana spacerowała z psem po Norsborg pod Sztokholmem. Niedaleko niej przejeżdżał samochód, a kule wystrzelone z auta trafiły dziewczynkę.

Do tragedii doszło w miejscowości Norsberg w gminie Botkyrka, na stacji benzynowej obok restauracji znanej sieci fast foodów. Celem napastników byli dwaj młodzi mężczyźni należący do lokalnego gangu, którzy stali obok restauracji w kamizelkach kuloodpornych. Około godziny 3:30 nad ranem przejechał nieopodal nich samochód. 31-letni Maykil Yokhanna, 24-letni Benjamin Mahdi oraz 32-letni Hassan Mohammad oddali serię z broni automatycznej. Następnie auto szybko się oddaliło. Kule raniły śmiertelnie jedynie Adrianę. Ranna trafiła do szpitala, niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia. Pisaliśmy o tym tutaj:

12-latka padła ofiarą gangsterskich porachunków w Szwecji, podobno to Polka

Według telewizji SVT Maykil Yokhanna jest przywódcą gangu z południowego Sztokholmu, podczas gdy dwaj pozostali skazani to jego podwładnymi. Yokhanna był wcześniej skazany na dwa lata i sześć miesięcy za przestępstwa związane z bronią. W styczniu 2020 roku ostrzelano jego samochód. W sprawę zamieszany jest jeszcze czwarty poszukiwany listem gończym mężczyzna, ale przebywa on obecnie w Turcji. Pozostaje więc poza zasięgiem szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości.

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!