Wiadomości

Solidarna Polska zgłosi projekt ustawy dot. polskiego górnictwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o zgłoszeniu projektu ustawy ws. polskiego górnictwa. Informację przekazano w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

W spotkaniu z mediami udział wzięli między innymi prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, minister w Kancelarii Premiera Michał Wójcik oraz poseł Janusz Kowalski.

– Zarząd Solidarnej Polski podjął decyzję o tym, że zgłosi ustawę o bezpieczeństwie energetycznym Polski, która otworzy szybką ścieżkę inwestycyjną w polskie górnictwo węgla kamiennego i brunatnego – zapowiedział na konferencji Janusz Kowalski.

Natomiast minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę na kryzys, który coraz bardziej dotyka kraje członkowskie Unii Europejskiej. – Jeżeli wicepremier Niemiec mówi o wielkim kryzysie, który może czekać UE w okresie grzewczym, to znaczy, że te alarmistyczne tony nie są wydumane. One są realnym, zaglądającym Europie w oczy scenariuszem – stwierdził polityk. – Polacy niemal codziennie słyszą, że cena węgla bije rekordy – zauważył Ziobro.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!