Wiadomości

Sobolewski: Kolejnym europosłom uchylane są immunitety. Mówi się, że w tym gronie może być Sikorski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Dzisiaj mamy sytuację w Parlamencie Europejskim, że kolejnym europosłom są uchylane immunitety. (…) Mówi się, że w gronie tych europosłów jest być może Radosław Sikorski” – podkreślił w „Sygnałach Dnia” na antenie radiowej Jedynki sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Prowadzący zapytał swojego rozmówcę o wypowiedź europosła KO, byłego szefa polskiej dyplomacji, Radosława Sikorskiego na temat postawy Prawa i Sprawiedliwości w pierwszych dziesięciu dniach wojny. Pytany, czy Prawo i Sprawiedliwość chciało dokonać Ukrainy, Sikorski stwierdził, że polski rząd miał na początku „moment zawahania”.

– Gdyby nie bohaterstwo Wołodymyra Zełenskiego i pomoc Zachodu, to różnie mogło być — powiedział były szef polskiej dyplomacji. – Fakt, że rosyjska propaganda wzięła wypowiedź Sikorskiego na sztandary, świadczy o tym, że zatracił on kontakt z rzeczywistością, jest pożytecznym idiotą lub stoi za tym coś innego — ocenił Sobolewski, pytany o słowa Sikorskiego.

– A jeśli stałoby za tym coś innego, to trop wiedzie do słynnych już 800 tys. euro, które ma ciągle niewyjaśnione, a które w oświadczeniu majątkowym przedstawiał jako dodatkowy dochód ponadwymiarowy, tak to było określone — powiedział sekretarz generalny PiS.

– Dzisiaj mamy sytuację, że w PE uchylane są immunitety kolejnym europosłom. Skala tego zaczyna być coraz większa. Mówi się o 60 posłach minimum, gdzie łapówki sięgają 60 milionów euro minimum już, a wszystko zaczęło się od przypadku, ponieważ pierwsza „ofiara” tego skandalu, pierwsza osoba, która jest oskarżona i siedzi, czyli pani Kaili, na jej trop wpadnięto przypadkiem przy okazji sprawdzania jej kontaktów z Rosją i gdy sprawdzano jej kontakty z Rosją, co jest też symboliczne, to natrafiono też na jej łapówki, prawdopodobnie oczywiście, bo to jest w tej chwili jako oskarżenie z Kataru — wskazał.

– Mówi się o tym, medialne doniesienia sugerują, że wśród tych europosłów jest też nazwisko, które przed chwilą wymieniłem — powiedział. – Radosława Sikorskiego? — dopytał prowadzący. – Tak się sugeruje, są takie plotki — odparł polityk.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!