Wiadomości

Sobolewski: Klub wyciągnie konsekwencje wobec posłów PiS przeciwnych ustawie ratyfikacyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na pewno będą konsekwencje – zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe – dla trojga posłów PiS, którzy głosowali przeciw ustawie ws. ratyfikacji zasobów własnych UE – zapowiedział w środę szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Spośród 231 posłów klubu PiS biorących udział w głosowaniu – 211 opowiedziało się za ratyfikacją. Przeciwnych było 20 posłów klubu, w tym 17 posłów reprezentujących Solidarną Polskę. Ponadto przeciwnych było troje posłów należących do PiS: Małgorzata Janowska, Anna Siarkowska, Sławomir Zawiślak.

Sobolewski był pytany w radiu RMF FM, jakie konsekwencje spotkają tych troje posłów PiS, którzy głosowali przeciw mimo dyscypliny partyjnej.

– To już decyzja szefa klubu i rzecznika dyscypliny w klubie PiS. Na pewno będą konsekwencje, i o tym mogę zapewnić, krótkoterminowe i długoterminowe — zapowiedział Sobolewski.

Pytany był także, czy posłowie Solidarnej Polski – ugrupowania, które głosowało przeciw ustawie ws. ratyfikacji – nie mają czego szukać na listach PiS przed przyszłymi wyborami.

– Tego nie powiedziałem, liczymy, że w 2023 roku blok Zjednoczonej Prawicy będzie szedł na jednej liście i tego się trzymamy — powiedział Sobolewski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!