Świat Wiadomości

Słynny film “Przeminęło z wiatrem” nie będzie już pokazywany z powodu propagowania w nim rasizmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W  Memphis zarządcy jednego z kin usunęli z grafiku legendarne „Przeminęło z wiatrem”. Zdaniem niektórych widzów, projekcja tego filmu miała być niestosowna.

Zarząd kina The Orpheum Theatre z miasta Memphis w stanie Tennessee podjął decyzję o usunięciu z grafiku legendarnego filmu Przeminęło z wiatrem. Powodem takiego stanu rzeczy mają być „liczne komentarze”, które pojawiły się po seansie produkcji w dniu 11 sierpnia. Zdaniem autorów doniesień, obraz ma być „niestosowny”. Właściciele kina wystosowali już w tej sprawie stosowne oświadczenie:

 

Zazwyczaj dobieramy tytuły na sekcję wakacyjną na wiosnę każdego roku, ale akurat w tym zrobiliśmy to szybciej, zgodnie z wytycznymi naszych sponsorów. Kino Orpheum Theatre bardzo sobie ceni głosy wszystkich członków lokalnej społeczności, którzy wypowiedzieli się na temat naszego programu. Ostatni seans filmu Przeminęło z wiatrem, który odbył się w piątek, 11 sierpnia, zrodził liczne komentarze. Bardzo dokładnie się im przyjrzeliśmy. Jako organizacja, której statut zakłada dostarczanie widzom rozrywki i edukowanie ludzi, nie możemy wyświetlać produkcji, która jest niestosowna dla dużej części lokalnej społeczności.

 

Przypomnijmy, że przez lata Przeminęło z wiatrem oskarżano o wypaczanie problemów czarnoskórych mieszkańców amerykańskiego Południa. Pod komunikatem włodarzy Orpheum Theatre, który opublikowano także na Facebooku, niektórzy z komentatorów nazywają film „rasistowskim”. Pojawiają się także ironiczne wzmianki o „supremacji białej rasy”.

Źródło: naekranie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!