Wiadomości

Służby białoruskie nie ustają w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy Polski. Straż Graniczna pokazała nagranie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Służby białoruskie nie ustają w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy Polski. W dniu 7.11 ok. godz. 7.00, na odcinku PSG Czeremcha, podprowadziły do granicy polsko-białoruskiej ponad 30-osobową grupę migrantów, aby pomóc im w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polską, a tym samym zewnętrznej granicy UE – informuje Straż Graniczna.

“W momencie gdy Białorusini zauważyli polskie patrole ochraniające granicę, grupa cofnęła się w głąb Białorusi. Niezwykle istotnym elementem ochrony granicy jest stojąca na drodze migrantom zapora fizyczna. W znaczący sposób utrudnia i nie dopuszcza do nielegalnego przekraczania polskiej granicy” – stwierdza w komunikacie Straż Graniczna. “Zabezpieczenie granicy to 5,5 m wys. Wykonane jest z paneli stalowych o wys. 4,5 m, zwieńczone zwojem z drutu (concertiną) tak, aby nie można było przejść na drugą stronę. Instalowane są już elektroniczne metody zarządzania granicą (czujniki ruchu wzdłuż całej granicy, kamery)” – dodano.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!