Polska Wiadomości

Słowne starcie Kukiza z Owsiakiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Oswiak napisał list do Pawała Kukiza, któremu zarzucił, że ten sprzeniewierzył swoje dawne ideały nie stając po stronie zwolenników opozycji protestujących przeciwko prezesowi PIS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jego zdaniem manifestujący zostali potraktowani przez policję tak jak ZOMO traktowało osoby sprzymierzone ze środowiskiem Solidarności.

– To są wszyscy ludzie, którzy żyją w tym kraju, którzy mają prawo do swojego głosu, ale także prawo do szacunku i wysłuchania. Wczoraj jedni z nich byli po prostu wleczeni po ulicy – o to biega? – pytał Owsiak .

Odpowiedź Pawła Kukiza była niemal natychmiastowa. Jego zdaniem to co działo się w minioną środę to przejaw ,,Polski plemiennej”.

– Dlatego też apeluję nieustannie do ludzi: nie dajcie się wkręcać w te obrzydliwe partyjne wojenki, wyłączcie telewizory i włączcie myślenie, nie zapisujcie się ani do mafii ani do sekty – jak śpiewał Kazik – i pomóżcie mi rozwalić ten system! – odpowiedział na list Jerzego Owsiaka Paweł Kukiz.

Oba listy w całości można przeczytać poniżej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!