Wiadomości

SLD nie będzie współpracować z Partią Razem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie wystartujemy w wyborach samorządowych wspólnie z Partią Razem – zapowiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Jak dodał, współpracą z SLD nie było też zainteresowane stowarzyszenie Inicjatywa Polska, któremu szefuje Barbara Nowacka.

– Nie wystartujemy wspólnie z Partią Razem, znaną z tego – a nie mówię tego cynicznie, broń Boże ich nie atakuję, trzymam za nich kciuki – bo nie chcą startować – powiedział szef SLD na antenie Polskiego Radia 24.

Jak mówił, miesiąc temu SLD zwróciło się pisemnie do Partii Razem z propozycją wspólnych list.

– Opublikowaliśmy tę propozycję na forum „Krytyki Politycznej”, podpisała to pani Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa, w imieniu partii. Dostaliśmy odpowiedź po trzech czy czterech dniach, że nie są zainteresowani – mówił Czarzasty.

Pytany o współpracę z Barbarą Nowacką Czarzasty odparł, że SLD kontaktowało się z nią po walnym zgromadzeniu członków Inicjatywy Polskiej, gdzie liderka stowarzyszenia apelowała o współpracę.

– Tydzień potem wysłaliśmy pismo, że na tę współpracę oczywiście bardzo chętnie przystajemy – powiedział.

Jak dodał, w ramach zapowiadanej współpracy miały być powołane cztery zespoły, w których skład miało też wejść SLD. – I na tym się skończyło. Chyba jest jeden zespół powołany. Trzy pozostałe nie zafunkcjonowały – powiedział Czarzasty.

– O współpracy łatwo się mówi, trudniej się ją robi – ocenił szef SLD; podkreślił, że do takiego kroku trzeba być przekonanym.

Szef SLD zapowiadał na podkarpackiej konwencji SLD, że partia wystawi w wyborach listy pod szyldem „SLD Lewica Razem”.

– Wystawiamy te listy w 340 powiatach i w 85 okręgach sejmikowych, łącznie 16 tys. ludzi. Poza nami jest w stanie to zrobić tylko PiS, PO i PSL – podkreślił polityk.

Partnerami Sojuszu w nadchodzących wyborach będą m.in. OPZZ, Unia Pracy, PPS, Dom Wszystkich Polska i Stowarzyszenie Ordynacka.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!