Wiadomości

Ślązakowcy podzieleni – jedni trzymają z Gwiazdowskim, inni z Kukizem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czy „Ślonzoki Razem” są jeszcze razem?” – pyta na swym profilu na facebooku Grzegorz Franki.

Grzegorz Franki przypomina, że jesienią ubiegłego roku Ślonzoki Razem byli posądzani o rozbijanie śląskiego elektoratu. Ich odpowiedzią na to był ten sam zarzut wobec konkurencji czyli ŚPR. Przypomnijmy, że w wyborach do Sejmiku Śląskiego konkurowały dwie listy ślązakowskie/ Okazało się przy tym, że elektorat ślązakowski pozostaje na niezmienionym poziomie, tj. przeszło 6,5%. Tym razem jednak podzielił się on mniej więcej po równo między obie listy, co oznaczało, że żadne z nich nie przekroczyło progu 5%.

Wygląda na to, że na tym nie koniec podziałów – w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego Aleksandra Jelonek startuje z listy KWW Kukiz’15, a kampanię jej wspiera sekretarz ŚR Andrzej Roczniok i profil Partia Polityczna – Ślonzoki Razem.

Z kolei przewodniczący ŚR Leon Swaczyna i profil Ślonzoki Razem agituje za Grażyną Swaczyną – bezpartyjną kandydatką do PE z listy KWW Polska Fair Play Bezpartyjni, za którą stoi Robert Gwiazdowski.

Przy tym wydaje się, że zarówno Kukizowi, jak i z Gwiazdowskiemu nie zależy na poparciu ze strony polskich patriotów z Górnego Śląska, którym z pewnością nie będzie po drodze ze „Ślonzokami Razem”, którzy na każdym kroku podkreślali swą niechęć do Polski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!