Wiadomości

Sławomir Mentzen został nowym szefem partii KORWiN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas kongresu partii, wybrano jej nowego szefa. Zgodnie z oczekiwaniami, został nim ekonomista Sławomir Mentzen. Sobotni kongres wyborczy zorganizowano pod hasłem “Nowa nadzieja”. Obok nowego prezesa partii, wybrano także I wiceprezesa, którym został poseł Konrad Berkowicz. Wiceprezesem został także Bartłomiej Pejo.

Gratulacje nowemu prezesowi złożył Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego: “Gratulacje dla Sławomira Mentzena, nowego lidera partii KORWiN! Zmiana pokoleniowa dokonała się niemal jednogłośnie, a ustępujący Janusz Korwin-Mikke otrzymał brawa i podziękowania w dobrym stylu”.

Kilka dni temu Korwin-Mikke zaprzeczył plotkom, jakoby planował ubiegać się o dalsze przewodzenie formacji. “Jakiś amok! Podobno wśród polityków krążą plotki, że ja po to od pół roku szykuję zmianę na stanowisku Prezesa i organizuję Kongres – by tego nie zrobić! Otóż ja mam 80 lat, do wielu rzeczy się jeszcze nadaję, ale na prezesa kandydować NIE BĘDĘ – bo od tego są młodsi i żwawsi!” – napisał na Twitterze.

KORWiN to jedna z formacji wchodzących w skład Konfederacji.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!