Wiadomości

Pożar na oddziale żeńskim szpitala psychiatrycznego w Gorzowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do groźnego pożaru doszło w szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka w Gorzowie Wlkp. Panowało bardzo duże zadymienie. Poszkodowanych zostało łącznie pięć osób.

Pożar miał miejsce w sobotę, 15 października, przed południem. Na miejsce wysłano sześć zastępów gorzowskich strażaków. Okazało się, że pali się jedno z pomieszczeń na drugim piętrze szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka. Znajduje się tam oddział żeński. Strażacy przyznają, że w budynku panowało bardzo duże zadymienie.

apaliło się jedno z pomieszczeń, w którym znajdowała się m. in. lodówka. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Być może było to zwarcie w instalacji elektrycznej, jednak pojawiają się również informacje, jakoby to jedna z pacjentek miała podpalić szafkę. Dokładne przyczyny powstania pożaru wyjaśni biegły z zakresu pożarnictwa.

Z budynku ewakuowano pacjentów i personel, w sumie ponad 20 osób. W wyniku pożaru i dużego zadymienie poszkodowanych zostało łącznie pięć osób. Cztery z nich podtruły się dymem, jedna została poparzona.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!