Wiadomości

Śląski Uniwersytet Medyczny pod ostrzałem Ośrodka Monitorowania Zachowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Utworzony przez prawomocnie skazanego za przekręty finansowe na dwa lata więzienia Rafała Gawła Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowił przyczepić się do materiałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach znalazł się wykład, według którego homoseksualiści stanowią grupę ryzyka (jak narkomani) i nie powinni być brani pod uwagę jako dawcy krwi.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że w materiałach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uznał za przejaw myślozbrodni wykład, w którym mowa jest o tym, iż homoseksualiści stanowią grupę ryzyka (jak narkomani) i nie powinni być brani pod uwagę jako dawcy krwi. W prezentacji stwierdzono, że homoseksualiści roznoszą choroby weneryczne. Wykład, jak informuje Ośrodek, znalazł się na oficjalnej platformie e-learningowej kierunku położnictwo.

Oczywiście, tego typu poglądy nie mogą być tolerowane przez tolerancjonistów którzy zareagowali typowy dla siebie sposób. Aktywiści Ośrodka z satysfakcją odnotowali, że ich „interwencja” odniosła skutek.

„Otrzymaliśmy stanowisko rektora uczelni prof. Przemysława Jałowieckiego. Czytamy w nim: odnosząc się do zgłoszenia dotyczącego wykładu dla studentów kierunku położnictwo, informuję, że wobec wskazanych treści, które pozostają w sprzeczności z obowiązującymi przepisami prawa tj. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017 r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi, wszczęte zostało niezwłocznie postępowanie wyjaśniające” – czytamy na stronie Ośrodka.

/polskatimes.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!