Polska Wiadomości

Skrajna lewica prześladuje księdza. Chodzi o aborcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aktywistka skrajnej lewicy Katarzyna Kotula, która ostatnio zasłynęła z deklaracji paktowania z diabłem, byleby tylko podnieść sprawę sodomitów na wyższy poziom,  oskarżyła księdza Mirosława Matusznego o wstawianie memów przeciwko mordowaniu dzieci nienarodzonych. Sąd umorzył sprawę w październiku zeszłego roku. Teraz poseł “Nowej Lewicy” złożyła zażalenie na to postanowienie o umorzeniu. Zapadł też nowy wyrok. Sprawę opisał portal tvmn.pl.

Skrajna lewica prześladuje księdza. Sąd już na pierwszym terminie podzielił argumenty zespołu prawnego fundacji Życie i Rodzina i umorzył sprawę księdza Matusznego. Poseł Katarzyna Kotula nie raczyła nawet zjawić się w sądzie na rozprawie, którą sama zainicjowała.

W filmie udostępnionym przez Fundację Życia i Rodziny proboszcz parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie pod Lublinem ksiądz Mirosław Matuszny oświadczył, że otrzymał prywatny akt oskarżenia za mema, którego udostępnił na Facebooku ponad dwa i pół roku temu w czasie tzw. czarnych marszy. Zdaniem duchownego, jest to zemsta za zaangażowanie na rzecz ochrony życia i mówienie prawdy.

Aktualna Minister ds. Równości Katarzyna Kotula postanowiła złożyć zażalenie. Do jej wniosku przychyliła się sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Dorota Dobrzańska, która cofnęła sprawę na powrót do sądu I instancji.

Niestety jak poinformował Krzysztof Kasprzak z fundacji Życie i Rodzina, sąd I instancji zdecydował się zmienić wyrok w sprawie ks. Mirosława Matusznego. Teraz kapłan za prawdę o aborcji będzie musiał zapłacić 3000 zł kary grzywny, przeznaczyć 1000 zł na cel społeczny oraz uiścić 300 zł kosztów procesu.

Na razie nie ujawniono, czy strona katolicka zamierza składać apelację od tego skandalicznego wyroku.

NASZ KOMENTARZ: Będą was uciskać i zabijać. Z powodu mojego imienia będą was nienawidzić we wszystkich narodach (Mt 24,9).

Polecamy również: Trybunał w Hadze wydał nakaz ścigania żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!