Wiadomości

Skompromitowana prezydent Warszawy nie szczędzi publicznego grosza na wsparcie środowisk LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Gazeta Polska Codziennie” w dzisiejszym wydaniu pisze, że skupiające środowiska LGBT stowarzyszenie Lambda „może prężnie działać dzięki obfitemu wsparciu finansowemu ze strony prezydent Warszawy”.

Autor publikacji stawia tezę, że „Hanna Gronkiewicz-Waltz najwyraźniej pozazdrościła rządowi programów 500 Plus czy Mieszkanie Plus” i „wprowadziła swój nieformalny program LGBT Plus”, który ma wspierać finansowanie organizacji „domagających się przywilejów dla mniejszości seksualnych”.

„LGBT Plus to właśnie określenie, jakiego używają od pewnego czasu środowiska mniejszości seksualnych, w miejsce dawniejszych LGBT czy LGBTQ”, czytamy na łamach „GPC”.

Członek zarządu Lambdy Adriana Kapała przyznaje, że stowarzyszenie jest wspierane przez ratusz.

– Trzeba powiedzieć, że wspiera nas przede wszystkim warszawski ratusz. Nadal uzyskujemy od niego finansowanie. Głównie są to projekty pomocowe – powiedziała w rozmowie z dziennikiem.

Koordynator PR w Lambdzie Ewa Niedziałek dodała, że Lambda może też liczyć na wsparcie ze strony Fundacji Batorego. 

Jak podał dziennik, o finansowaniu organizacji Lambda można było dowiedzieć się podczas obchodów 20-lecia działalności stowarzyszenia. Konferencja z tej okazji odbyła się w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy.

Według „GPC” mimo że wydarzenie był zorganizowane z niemałym rozmachem, „frekwencja nie dopisała”, wykładom i przemówieniom przysłuchiwało się „raptem kilkanaście osób”.

/GPC, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!