Wiadomości

Skarbówka weszła na konto Hanny Gronkiewcz-Waltz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 12 tys. zł zajął Urząd Skarbowy na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Chodzi o grzywny – wraz z odsetkami – jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien – na łączną kwotę 12 tys. zł – za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach. 

15 września Urząd Skarbowy dokonał egzekucji należności wynikających z tych właśnie grzywien; chodzi o niestawiennictwo na rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29. Komisja decyzje o nałożeniu grzywien wydała 29 czerwca (dwie pierwsze nieruchomości), 13 lipca i 31 lipca. 11 września przewodniczący komisji Patryk Jaki wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego. 

US zajął 12 tys. zł wraz odsetkami i kosztami egzekucyjnymi z prywatnego rachunku bankowego Gronkiewicz-Waltz, a uzyskana kwota została przekazana komisji. Stanowi dochód budżetu państwa.

Minister Jaki wyjaśnił, że „ściągnięcie grzywien z konta pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to kolejny dowód na to, że komisja weryfikacyjna działa skutecznie”.

– Doprowadziliśmy do tego, że za te kary nie zapłacili warszawiacy ze swoich podatków, tak jak chciała tego wiceprzewodnicząca PO. Państwo przestaje być teoretyczne i egzekwuje równość wobec prawa wszystkich obywateli, także tych silnych – podkreślił. 

Z kolei zdaniem członka komisji Sebastiana Kalety „prezydent Warszawy musiała liczyć się z konsekwencjami”, bo „w arogancki sposób złamała prawo”.

– Wszyscy są równi wobec prawa, dlatego w razie dalszego niestawiennictwa na rozprawach komisji, kolejne grzywny będą zasadne – zaznaczył.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!