Wiadomości

Skandaliczne słowa o Auschwitz i natychmiastowa reakcja ministra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister turystyki Witold Bańka podjął decyzję o dymisji prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego po jego słowach o KL Auschwitz-Birkenau i wykreśleniu go z programów wizyt grup zagranicznych dziennikarzy .

– Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie – próbował argumentować szef POT.

– To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała – powiedział w „Gazecie Wyborczej” Olszewski.

Twierdził on, że podczas krótkich wizyt trudno wytłumaczyć skomplikowaną polską historię. Szef POT podkreślał, że chce pokazać Polskę od „najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę”.

Fala oburzenia, którą wywołały te słowa spotkała się z natychmiastową odpowiedzią resortu sportu i turystyki. Na słowa zareagował minister Witold Bańka.

Pana byłego już prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego przy okazji informujemy, że KL Auschwitz był miejscem kaźni setek tysięcy polskich obywateli, zarówno narodowości polskiej, jak i żydowskiej. Był miejscem zagłady polskich elit. I o tym trzeba głośno przy każdej okazji mówić, pokazując to, co tam się stało.

Przypominamy, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny “German Death Camps” w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o “polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps

Oficjalna strona filmu: http://germandeathcamps.film

Wsparcie przez PayPal:
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_flow&SESSION=Ky508RdKCJ62aVe9hkzDxmyYfQ6HEp2RAs9TUVIYDuh0BKI1YKHe1yT60Ta&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d795bb2096d7a7643a72ab88842aa1f54&rapidsState=Donation__DonationFlow___StateDonationLogin&rapidsStateSignature=019ef4a7efd7d4eb9ab247fb5e6cb36ee7a9e0bf

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!