Polska Wiadomości

Skandal w Poznaniu: Sąd wypuścił Ukrainkę handlującą dziećmi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

53-letnia Ukrainka Swietłana P. została oskarżona o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad dziećmi oraz o przekazywanie ich osobom trzecim w celach seksualnych. W związku z zarzutami, jakie zostały jej przedstawione, trafiła do aresztu, w którym przebywała prawie dwa lata. Teraz Sąd w Poznaniu rozpoznający jej sprawę, postanowił o jej wypuszczeniu.

 Sąd wypuścił Ukrainkę handlującą dziećmi. Swietłana P. prowadząca na Ukrainie rodzinę zastępczą, przyjechała wraz z podopiecznymi do Polski. W naszym kraju otrzymała mieszkanie i trafiła pod opiekę jednej z fundacji. Po pewnym czasie została aresztowana po zgłoszeniu niepokojącego zachowania dzieci przez osoby zajmujące się rodziną zastępczą.

W czasie prowadzenia czynności procesowych wyszło na jaw, że dzieci były bite, poniżane, miały mieć powyrywane włosy i wybite zęby. Swietłana P. miała ograniczać im dostęp do toalety oraz jedzenia i picia. Ponadto ustalono, że kobieta miała wykorzystywać je seksualnie oraz przekazywać je za pieniądze w celach seksualnych osobom trzecim.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi z 2022 roku, jedna z pięcioletnich dziewczynek miała wagę poniżej 12 kg.

Po prawie dwóch latach pobytu w areszcie, kobieta została wypuszczona na wolność. Poznański Sąd odrzucił wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu, uzasadniając to faktem, że wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani i nie było obaw przed ucieczką oskarżonej. Zamiast tego, zdecydowano o nałożeniu na Ukrainkę dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Polecamy również: Ukrainka fałszowała polskie dokumenty na masową skalę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!