Wiadomości

Skandal obyczajowy w Rybniku. Wyciekły prywatne zdjęcia rybnickich urzędników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wczoraj po sieci krążą prywatne zdjęcia, które ktoś udostępnił na profilu facebookowym stowarzyszenia Kulturalny Domek. Na zdjęciach widać między innymi prezydenta Piotra Kuczerę, rzecznik prasową magistratu – Agnieszkę Skupień i dyrektorkę Domu Kultury w Chwałowicach – Karinę Abrahamczyk-Zator – czytamy na portalu Rybnik.com.pl.

Jak informuje Agnieszka Skupień – rzecznik prasowa Urzędu Miasta Rybnika, ktoś włamał się na konto facebookowe stowarzyszenia Kulturalny Domek. Opublikował tam bez zgody właściciela fotografie i filmiki z życia prywatnego m.in. prezydenta Rybnika – Piotra Kuczery, Agnieszki Skupień i dyrektorki Domu Kultury w Chwałowicach – Kariny Abrahamczyk-Zator.

– To prywatna korespondencja. Konto zostało zhakowane. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje w krótkim komunikacie Agnieszka Skupień.

Na opublikowanych materiałach widać między innymi prezydenta Piotra Kuczerę (Platforma Obywatelska), rzeczniczkę magistratu Agnieszkę Skupień i dyrektorkę Domu Kultury w Chwałowicach Karinę Abrahamczyk-Zator.

Materiały wciąż krążą po sieci. Widać na nich zdjęcia i nagrania ze wspólnych imprez, służbowych wyjazdów zagranicznych, a nawet grillowania w ogrodzie czy koncertów.

Z kolei na innym nagraniu słychać naczelnika wydziału promocji magistratu Roberta Cebulę, który pyta Agnieszkę Skupień, co ma w planach, a ta odpowiada, że „przedmaratonową ruchankę”. „To inaczej rozgrzewka przed biegiem, ale brzmi śmiesznie” – zauważa „Dziennik Zachodni”.

Na jednym z ujawnionych zdjęć widać z kolei Abrahamczyk-Zator, która prawdopodobnie wykonuje hitlerowskie pozdrowienie.

– To zdjęcie z garderoby aktorów przymierzających kostiumy – wyjaśniła Skupień.

– Padłam ofiarą ataku hakerskiego. W sieci pojawiły się moje prywatne zdjęcia, z mojego prywatnego telefonu. Sprawa została zgłoszona na policję – powiedziała z kolei Karina Abrahamczyk-Zator.

„Dziennik Zachodni” przypomina, że zanim Karina Abrahamczyk-Zator została dyrektorem domu kultury w Chwałowicach, była prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych „Kulturalny Domek”.

/Dziennik Zachodni, Rybnik.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!