Wiadomości

Skandal na uroczystościach w KL Ravensbrück! “Nie zostali wpuszczeni z polskimi flagami”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas uroczystości z okazji 78. rocznicy wyzwolenia KL Ravensbrück doszło do skandalu. Niemieccy organizatorzy uroczystości nie wpuścili delegacji z Polski.

Na teren obozu dotarła grupa przedstawicieli Związku Żołnierzy NSZ ze Szczecina. Organizatorzy odmówili im wstępu na uroczystości. Wezwano policję, która otoczyła Polaków.

– Co roku przyjeżdżają delegacje z całej Polski. Tak jak zwykle, przyjechali też przedstawiciele Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze Szczecina. Przyjechali z polskimi flagami i nie zostali wpuszczeni na miejsce uroczystości. Otoczyła ich policja – mówi w rozmowie z wPolityce.pl Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin, który był na miejscu interwencji niemieckiej policji.

– Organizatorzy obchodów przekonywali, że mają do tego prawo i nie tłumaczyli dlaczego podjęli taką decyzję – twierdzi Duklanowski. Dziennikarz informuje też o fakcie wpuszczenia na teren uroczystości przedstawicieli skrajnie lewicowej organizacji.

– Wpuszczeni zostali jednak przedstawiciele Antify, którzy mieli ze sobą symbole LGBT oraz banery i flagi ze swoimi emblematami. W tym wypadku niemiecka policja nie interweniowała – mówi Duklanowski w rozmowie z wPolityce.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!