Wiadomości

Sinice znów w natarciu – prawie wszystkie trójmiejskie plaże zamknięte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem kąpielisk Gdańsk-Stogi, Sobieszewo, Orle i Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic – poinformowała w poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Jak podała w poniedziałek na swojej stronie internetowej WSSE, na północ od Gdyni nie należy kąpać się również w Mechelinkach.

Kąpiel nie jest dozwolona także na jednej z plaż w Helu (kąpielisko nr 3, Mała Plaża).

W pozostałych miejscach na Półwyspie Helskim można się kąpać bez ryzyka dla zdrowia. Podobnie otwarte są wszystkie kąpieliska nad otwartym morzem od Władysławowa po Ustkę.

Nad Zatoką Gdańską z wody można także bezpiecznie korzystać w Mikoszewie, Jantarze, Stegnie i Krynicy Morskiej, a nad Zatoką Pucką – w Rewie i Pucku.

WSSE przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!