Wiadomości

Sinice dają w kość wypoczywającym w Trójmieście

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o zamknięciu w niedzielę w południe kąpieliska Sopot-Kamienny Potok-Koliba. Wcześniej tego dnia zamknięto cztery kąpieliska w Gdańsku. Powodem jest wykwit sinic.

W Trójmieście jest obecnie zamkniętych sześć kąpielisk. W niedzielę rano GIS informował, że poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, woda we wszystkich innych kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli.

Później GIS podał na swojej stronie internetowej, że nie wolno się kąpać na pięciu plażach: Molo Brzeźno; Dom Zdrojowy Brzeźno; Jelitkowo; Jelitkowo Klipper oraz w Gdyni Redłowie (to kąpielisko jest zamknięte od soboty).

W niedzielę po godz. 12. pojawiła się informacja o zamknięciu kolejnego kąpieliska: Sopot-Kamienny Potok-Koliba. GIS poinformował, że na wymienionych kąpieliskach „woda jest nieprzydatna do kąpieli”.

Na pozostałych około 60 nadmorskich kąpieliskach strzeżonych, zorganizowanych tego lata na terenie województwa pomorskiego, woda jest wolna od sinic i można się w niej bezpiecznie kąpać.

Zakwit sinic utrzymuje się też od kilku dni w jez. Dobrogoszcz w powiecie kartuskim. Z tego powodu nieczynne jest kąpielisko zorganizowane we wsi Dobrogoszcz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!