Wiadomości

Siły Zbrojne Ukrainy informują o potężnej operacji na południu Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z Obwodu Chersońskiego napływają doniesienia o dużej ofensywie wojsk ukraińskich. Niektóre media ukraińskie twierdzą, iż trzy rosyjskie batalionowe grupy taktyczne (liczące w sumie ponad 2 tys. żołnierzy) znalazły się w okrążeniu.

Szefowa centrum prasowego OK „Południe” Natalia Humeniuk już wczoraj poinformowała, że Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły “potężną operację na południu Ukrainy”, dodając, że sytuacja w regionie jest napięta, zmieniająca się dynamicznie, ale w pełni kontrolowana przez Siły Zbrojne Ukrainy. „Szczegółów jeszcze nie ujawniamy, ale na pewno zaskoczymy, co będzie w rezultacie” – dodała.

Dziś pojawiły się doniesienia, iż w okolicach miejscowości Wysokopilla, w obwodzie chersońskim, trzy rosyjskie batalionowe grupy zostały okrążone. W kotle ma się znajdować ponad 2 tysiące żołnierzy, którzy podobno proszą o “zielony korytarz”. Wśród okrążonych pododdziałów rosyjskich ma być podobno kompania sił specjalnych, a także kompania czołgów.

Według mediów ukraińskich, ofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy została została wyprowadzona na dwóch kierunkach: Olgine – Kostyrka i Potiemkino – Nowowozniesienskie. Aktywne walki toczą się obecnie na północy obwodu chersońskiego na linii Archangielskie – Złoty Promień.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!