Wiadomości

Siły ukraińskie zatrzymały natarcie z Bałakliji w kierunku obwodu dniepropietrowskeigo – sytuacja na froncie rankiem 6 marca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komunikat Sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 6.00 dnia 6 marca 2022 roku

Rozpoczął się jedenasty dzień heroicznej konfrontacji narodu ukraińskiego z rosyjską inwazją wojskową. Siły Zbrojne i jednostki Sił Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy toczą zaciekłe walki o utrzymanie wyznaczonych rubieży. Ponoszący straty wróg nieustannie stara się unikać bezpośredniego kontaktu ogniowego z naszymi oddziałami.

Siły Zbrojne prowadzą operację obronną w południowej, wschodniej i północnej strefie operacyjnej celem odpierania ataków okupantów, zadania mu ogromnych strat, nie dopuszczać do wtargnięcia, utrzymywać terytorium państwa i stworzenia dogodnych warunków do ich pokonanie i odzyskanie kontroli nad utraconymi terenami, odpierania uderzeń powietrznych wroga.

Zgrupowania Połączonych Sił prowadzą operację obronną we wschodniej części donieckiego rejonu operacyjnego. Główne wysiłki skupiają się na obronie miasta Mariupol i zadawaniu uderzeń ogniowych przeważającym siłom wroga.

Inne zgrupowania prowadzą operację obronną i toczą bitwy obronne na kierunku słobożańskim i we wschodniej części kierunku tawrijskiego.

W szczególności jednostki desantowo-szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy zatrzymały kolumny wroga próbujące nacierać z Bałakli na obwód dniepropietrowski.

Na kierunku północnym trwa operacja obrony miasta Czernihów.

Na kierunku wołyńskim trwają prace nad przygotowaniem całego pasa obronnego w wyznaczonej strefie operacyjnej wzdłuż granicy państwowej Ukrainy.

N kierunku przybrzeżnym – przeprowadzone jest obrona baz, portów morskich na Morzu Czarnym. I tak w rejonie Mikołajowa zaplanowano i zrealizowano zdobycie znacznej ilości sprzętu pancernego i samochodowego wroga.

Na innych kierunkach oddziały i pododdziały Sił Zbrojnych Ukrainy prowadzą operację stabilizacyjną i wykonują zadania obrony terytorialnej w celu zapobieżenia atakom i działalności wrogich grup dywersyjnych i rozpoznawczych.

Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy skoncentrowały swoje wysiłki na odpieraniu wrogich nalotów rakietowych i powietrznych, osłony powietrznej ważnych (krytycznych) obiektów Ukrainy i zgrupowań wojsk.

Łącznie na chwilę obecną straty lotnictwa rosyjskich sił okupacyjnych wynoszą 88 samolotów i śmigłowców.

Kilku pilotów wroga, którzy katapultowali się i przeżyli, znaleźli żołnierze ukraińscy. Otrzymali pomoc medyczną i już składają zeznania o zbrodniach reżimu Putina przeciwko ludzkości.

Wróg stara się nie tracić potencjału ofensywnego, ale w obecnej sytuacji ma ogromne straty w uzbrojeniu, sprzęcie i składzie osobowym. Wskutek oporu całego narodu ukraińskiego wróg został zdemoralizowany. Odwody rosyjskich okupantów, które przybywają w celu uzupełnienia jednostek, mają skrajnie niski stan moralny i psychiczny, ze względu na świadomość rzeczywistego stanu rzeczy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!