Wiadomości

Siemianowice Śląskie: Sprawca podpalenia mieszkania zatrzymany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilka wozów straży pożarnej gasiło pożar, do którego doszło w czwartek rano. 23-latek doprowadził do zaprószenia ognia w pokoju, po czym uciekł. Z uwagi na zagrożenie, jakie wywołał pożar, ewakuowano mieszkańców kamienicy. Mężczyzna został zatrzymany na strychu innego budynku, kilka przecznic dalej.

W czwartek rano mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze na ulicy Śniadeckiego. Gdy przyjechali na miejsce, straż pożarna prowadziła już akcję gaśniczą, podczas której ewakuowano mieszkańców kamienicy. Z ustaleń wynikało, że sprawcą pożaru mógł być 23-latek, który mieszkał tam razem ze swoimi rodzicami.

Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwania mężczyzny. Został zatrzymany na ulicy Komuny Paryskiej, gdzie schował się na strychu kamienicy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z biegłym do spraw pożarnictwa przeprowadzili na miejscu oględziny, przesłuchano też świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, za co grozi nawet 8 lat więzienia. 23-latek usłyszał również zarzut zniszczenia mienia.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!